Obec Stříbrnice

Scan0012.jpg

Scan0002.jpg

Osvědčení o úspoře emisí 2014

Výše místního poplatku za odvoz komunálního odpadu je stanovena na 460 Kč / rok / 1 obyvatele.Úleva ve výši 50% se poskytuje fyzickým osobám,které v kalendářním roce dovršily 80let věku a osobám starším 80let.

Pravidelný vývoz popelnic je 1 x za 14 dní v pátek

Na OÚ je možné zakoupení popelnice plastové 120 l  na domovní odpad.

Třídění odpadu 2012.pdf

Sběrný box na vysloužilá elektrozařízení:

je umístěn v prostoru chodby kulturního domu

Do tohoto boxu mohou občané odložit:

fény, toustovače, holící strojky, hračky, fotoaparáty, vrtačky, myši, klávesnice, kalkulačky, mobilní telefony, tlakoměry, MP3 přehrávače, rychlovarné konvice, vybité baterie,tonery,CD,DVD, apod.

Co do boxu nepatří:

větší a velká elektrozařízení (počítače, monitory, lednice, pračky, apod.), žárovky a zářivky, autobaterie.

Sběr papíru:

1 kontejner u obchodu                                    kontejner

Do modrého kontejneru můžete vyhodit:

noviny, časopisy, kancelářský papír, reklamní letáky, knihy, sešity, krabice, lepenka, kartón, papírové obaly

Prosím, nevhazujte :

mokrý, mastný nebo jinak znečištěný papír, uhlový a voskovaný papír, použité plenky a hygienické potřeby.

Sběr skla:

2 kontejnery u obchodu, 1 kontejner u bytovky

kontejner

Do zelených nádob můžete vyhodit:

lahve od nápojů, skleněné nádoby, skleněné střepy – tabulové sklo

Prosím, nevhazujte:

keramiku, porcelán, autosklo, drátěné sklo a zrcadla.

Sběr plastů a nápojových kartonů:

1 kontejner u KD, 1 kontejner u obchodu, 1 kontejner u bytovky, jeden kontejner v Husáku

Do žlutých nádob můžete vyhodit:

PET lahve od nápojů (prosím, nezapomeňte je sešlápnout !!! ), kelímky, sáčky, fólie, výrobky a obaly z plastů, polystyrén nápojové kartony od džusů, mléka a mléčných výrobků, pribináčků,  vína apod. (prosím, nezapomeňte sešlápnout a pokud možno i vypláchnout)

Prosím, nevhazujte:

novodurové trubky, obaly od nebezpečných látek (motorové oleje, chemikálie, barvy apod.

Bioodpad:

jeden kontejner u KD, jeden kontejner u obchodu

Do hnědých kontejnerů můžete vyhodit:

Ze zahrady: posekanou trávu, seno, slámu, listí, květiny a zeleninu (kořeny i listy),kousky větví stromů a keřů (nastříhané a jinak zpracované do 30 cm)

Z domácností: zbytky ovoce a zeleniny, slupky z brambor a citrusových plodů, vyluhované čajové sáčky, kávové sedliny, zbytky pečiva

Prosím, nevhazujte:

smetky z cest, kameny, velké větve, zbytky jídel (tzv. gastroodpad), jedlé oleje, kosti, maso, kůže, uhynulá zvířata, exkrementy masožravých zvířat, znečištěné piliny a všechny další bioologicky nerozložitelné odpady.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

zelená obec,

Recyklujeme CD a DVD

Nově je možné vhazovat CD a DVD do všech sběrných nádob s logem „Zelená obec", ze kterých pak budou vytříděny a předány k recyklaci. CD a DVD sice nejsou podle oficiální klasifikace elektroodpadem, mnoho lidí to tak ale nevnímá. Novinkou je rovněž zahájení sběru zářivek a tonerů. Rozšířením sběru vyšla společnost REMA Systém vstříc zájmu veřejnosti i firem o jednotnou likvidaci vysloužilých spotřebičů, náplní a nosičů dat.

21. 9. Matouš

Zítra: Darina

obec.stribrnice@seznam.cz
datová schránka:y7gawhh

Starosta:
Jiří Hepnar
starosta.stribrnice@
seznam.cz

pondělí       14:00 - 17:00
středa         14:00 - 17:00

3.9.2018

Muzeum Komenského v Přerově
Program září 2018

Morava nově zakreslená 11.5.-16.9.2018

4.4.2018

Ornitologická stanice Muzea Komenského v Přerově
Společenský život hmyzu 3.4.-31.10.2018

16.1.2018
Od 1.2.změna termínu svozu domovního odpadu- NOVĚ každé liché úterý.
Poslední svoz 23.1.
První svoz 13.2.