Obec Stříbrnice

Úvodní stránka > Hasiči

Hasiči

Před založením sboru bylo asi 6 občanů přihlášeno ve sboru v Měrovicích. Sbor dobrovolných hasičů ve Stříbrnicích  byl založen v roce 1937. 1.dubna 1937 byla zakoupena první stříkačka v ceně 6981 Kč. Většinu kulturního dění v obci zajišťovali právě místní hasiči – zábavy, plesy atd.
Koncem padesátých a zač.šedesátých let bylo založeno velmi dobré družstvo žen, pod vedením velitele Ladislava Nedomy. Toto družstvo šířilo slávu obce Stříbrnice v širokém okolí.

V sedmdesátých letech bylo založeno žákovské družstvo pod vedením Josefa Pospíšila ml. Družstvo dosahovalo velmi dobrých výsledků, velitel byl oceněn okresním výborem v Přerově zájezdem do tehdejšího NDR. Družstvo žáků trvalo několik let než členové odešli do škol a učení a v činnosti nastaly problémy.

V roce 1985 byl zvolen velitelem hasičského sboru František Holík. Od tohoto roku se datuje opět oživení činnosti požárního sboru za pomoci tehdejšího velitele Václava Baďury z Kojetína. Družstva dosahovala velmi dobrých výsledků a největšího úspěchu bylo dosaženo na celostátní soutěži ve Slavkově u Brna, kde naše družstvo obsadilo 3.místo. Do roku 2002 byl každoročně pořádán memoriál Jana Mužíka a Ireny Lejnarové na zdejším koupališti. Po tomto roce nastal  v činnosti útlum, spousta hasičů se odstěhovala a dosloužila také požární technika, kterou se nám doposud nepodařilo obnovit.

V roce 2009 byla obnovena činnost sboru. Obec Stříbrnice zafinancovala opravu staré požární stříkačky PS12 a nechala ji předělat na PS15, taktéž zakoupila nové hasičské vozidlo Avia Furgon pro potřeby požárního družstva. Proběhla obnova vybavení pro sportovní družstvo. Byla obnovena tradice pořádání memoriálu Jana Mužíka a Ireny Lejnarové.

REKONSTRUKCE POŽÁRNÍ ZBROJNICE

„REKONSTRUKCE POŽÁRNÍ ZBROJNICE – I etapa“

POŘÍZENO  Z  PROSTŘEDKŮ  OBCE STŘÍBRNICE

A  PŘÍSPĚVKU  OLOMOUCKÉHO  KRAJE Z POV 2010 VE VÝŠI 500.000 Kč